четвер, 26 грудня 2019 р.

Виховний захід Про моду і не лише….


Виховний захід
Про моду і не лише….

Про моду і не лише…
Мета. Розширення світогляду, формування естетичних смаків у дітей.
Обладнання. Папір, олівці,плакати з написаними словами: хомут, булава, завіса, сірник, брошура, запонки, шпильки, гачок, голка, брош.

Хід заняття
Пісня « Королева краси ».
Ведуча.
Добрий день дорогі друзі! Мелодія пісні « Королева краси »,  яка була дуже популярною в часи молодості наших батьків, запрошує нас поговорити про вічне. Погодьтесь. Що і сьогодні у розмові можна почути: «Так я вас вітаю,але оборок  більше не носять. Замість них фестончики… Все у фестончииках, на рукавах фестончики, знизу фестони, скрізь фестони». Чудово та неймовірно. Майже сучасно, чи не так? A ocь цьому висловлюванню більше ніж 150 років, і належить воно приємній дамі з твору М. В. Гоголя « Мертві душі» .
          Отже, риторичне питання : що модно? Друзі, до речі як ви думаєте, що означає латинське слово «мода» ? ( Відповіді присутніх). Отже, ви майже праві. Мода – образ, міра, спосіб. Образ чогось нового, цікавого, свіжого. Міра – співвідношення між одягом максимально зручним та разом з тим красивим. Спосіб зробити такий одяг загально приємним. Зараз ми запрошуємо вас до розмови про моду і не тільки про неї.
          Перш ніж запросити на сцену учасниць нашої програми, я хочу нагадати про те, що зустрілися ми напередодні чудового свята – жіночого дня. Я вітаю усіх вас з наступаючим святом і нехай подарунком для вас буде пісня.
« Ану – ка, девушки!». Виконавцям пісні дарують квіти.
          Ведуча.
          Що ж, звуки ще однієї популярної пісні нагадують про необхідність розпочати нашу програму, і я запрошую вас на сцену – головних героїнь сьогоднішнього свята. Знайомтесь, наші  учасниці!
І конкурс. « Експрес – інтерв’ю »
1. Що, на вашу думку означає « бути  модно вдягненим »?
2. Як ви ставитесь до моди ?
Ведуча.
Усі наші учасниці такі прекрасні, що я думаю, робота для журі буде складною. До речі, у журі сьогодні… Представлення журі. Звучить мелодія «Ежедневно меняеться ».
 
Ведуча.
 Мода – це і образ життя, і звичаї, і манера поведінки, та все ж таки частіше ми  ототожнюємо іі з одягом. А саме з одягом, а точніше, з його назвами і буде пов'язаний наступний конкурс.

ІІ конкурс. « Що ми носимо? »
          Дорогі учасниці, зараз для кожної з вас я буду читати формулювання, за яким буде захована назва якогось одягу, а ви повині сказати , що це? ( Додаток № 1).
          Ви прекрасно впоралися із завданням.
          А зараз трошки цікавої інформації. Ви, мабуть, знаєте, що багато у моді залежить від випадку. Ось наприклад, складка на брюках. Здавалося, ну кому могло прийти в голову це, але  все набагото простіше. Коли готовий одяг, пошитий на фабриках Європи, упаковували для відправки в Америку, то для більшості компактності прасували брюки і утворювалася складка. Передбачалося, що отримавши, замовник легко розпрасовує цю складку. Але  американці, отримавши нову партію борюк, вирішили, що складка – останній «крик» моди. А через деякий час брюки зі складками були прийняті в Європі як останній крик моди.
          Ми повернемось до розмови про в плив випадку на моду. А зараз давайте поговоримо про сучасну моду. Ядумаю, багатьом з вас знайоме ім’я Енне Бурда. Її журналу нас на виставці. Енне Бурда стверджує, що сучасна мода нікому нічого не нав’язує . Вона дає необмежені можливості у виборі стилю одягу. Мода дозволяє все, найголовніше уміти зробити правильний вибір. Саме тому наш наступний конкурс називається.

«Поради прості, але важливі».

          Якщо у вас: довга шия коротка шия, широке обличчя тонка талія, широкі стегна, повні стегна, низька талія, короткі ноги…
          Поки наші учасниці готуються, я пропоную я вам шановніболільники, поговорити про … дрібниці, які часом дужке важливі і необхідні. Отже, перед вами дві таблиці з відомими словами. Я пропоную вам знайти як найбільш пар. (На таблицях: шпилька – жезл , брош – брошюра , запонка – занавіска, спиця – сірник , голка – дерев’яний хомут, ярмо).
          Музичний номер.
          А тепер я пропоную вам згадати така мистецтво, як  в’язання. Як ви думаєте, скільки років воно існує? Виявляєтеся, перша згадка про в’язання відноситься до початку ХVI століття: як стверджують, Генріх ХІІ носив в’язані панчохи. Але в творах давньогрецького поета Гомера, який жив приблизно в ІХ – VІІІ ст. до. н. е., Пенелопа, яка 20 років чекала свого чоловіка Одіссея, « цілий день вона за тканням проводила, а вночі факел підпаливши, сама все наткане вдень розпускала». Отже, є основа стверджувати, що Пенелопа не ткала, а в’язала, так як зіткану тканину утворюють переплетені нитки, а тому і розпустити іх  не можна. Одне з давніх мистецтв – в’язання – завжди модне, мабуть, тому, що довго зберігає тепло рук людини. Усі ви знаєте, що дякуючи у мілим рукам, із звичайного мотка нитик можна створити чудо. І ось зараз я хочу познайомити вас з чарівницями. Навчаються вони у школі і вже другій рік займаються у гуртку « В’язання спицями ». ( Показ в’язаних моделей ).
          А зараз наш наступний конкурс.

«Гарні руки мати – немає часу сумувати ».
          Як відомо, чоловічі сорочки зрочні і практичні, та все ж через деякий час зношуються комірці та манжети. Невже таку сорочку потрібно викидати? Звичайно ж ні. Ось ми пропонуємо придумати свої варіанти моделей із чоловічої сорочки (  Поки учасниці готуються ).
          Ведуча
          Дорогі друзі, чи знаєте ви спосіб виглядати завжди елегантно, сучасно, а також бути господинею унікальних речей. Так звичайно є такий спосіб – на – вчитись шити. При  ЦДтаЮТ працює гурток « Крій та шиття». Зараз учасниці гуртка продемонструють кілька моделей, виконаних власними руками.  Усі дівчата займаються у гуртку. ( Демонстрація ).
          Ведуча
          Осі і настав час нашого останнього конкурсу. Я пропоную вам , дорогі дівчата, спробувати скласти свій прогноз: як ви думаєте,що буде неймовірним у сезоні літо – 2001? (  Дівчата готуються ).
          Поки учасниці готуються, я пропоную вам поговорити знову про роль випадку у моді. Згадайте, будь ласка одну найважливішу деталь чоловічого ділового костюма. Українська назва цієї речі пов’язана із хорватами і приблизно з 1602 року стає модним. Протягом часу ця ріс стає вже і вишуканою. На початку ХІХ століття розвивається мистецтво, пов’язане з цією річчу. Видаються навіть відповідні « підручники ». Автор одного з них, О. Бальзак, писав: «Гарно зроблена річ – половина успіху в житті». У 1904 році у Мілані краватки оркестрантів, акторів були зроблені у вигляді оригінальної фігри, що нагадували метелика.
Конкурс « Завязування краватки».
Підведення підсумків. Нагородження.
Ведуча
          Я дякую всім за участь у нашій програмі. Сподіваюсь, що сьогоднішня наша розмова допомогла вам дізнатись нове про моду і не лише.
          Додаток № 1
Конкурс « Що ми носимо? »
1.Одяг, який носиться поверх білизни, все, що одягається на людину. ( Плаття)
2.Короткийверхній одяг. Що глухо застібається ( Куртка)
3. Верхній широкий одяг без рукавів, легке водонепроникне пальто (Плащ - накидка)
4. Кожушок, шуба зі шкіри, оброблене за допомогою кори дуба (Дублянка)
5. Верхній одяг, що покриває ноги і нижню частину до пояса. (Брюки)
6. Тип жіночого плаття з великим вирізом без рукавів. (Сарафан)
7. Тип верхнього одягу за назвою єгипетського міста Пелузія . що була відома хрестоносців, просторий верхній одяг, зазвичай синього кольору. Що носиться без поясу. (Блуза)